Kuretake Zig Art&Graphic Twin - video i wzornik
O markerach Kuretake Zig Art&Graphic Twin dowiedziałam się w marcu 2014r., pierwsze kolory kupiłam sobie już w kolejnym miesiącu. Spodobały mi się od pierwszego użycia.
Pierwsza wersja tego artykułu była opublikowana 4. stycznia 2015r. Została zaktualizowana w lipcu 2017r. - dodałam video, własnoręcznie zrobiony wzornik i uzupełniłam informacje.
Moja pierwsza praca z pisakami Art&Graphic Twin. |
Obok moja pierwsza praca z pisakami Art&Graphic Twin (+biały gel pen, Brush Pen do konturów oraz Inktense do makijażu/rumieńców). Szalenie spodobały mi się żywe kolory, łatwość ich mieszania oraz bardzo elastyczna gumowa końcówka o kształcie pędzelka. Zwykłej końcówki raczej nie używam.
Para końcówek stwarza duże pole do popisu. Za pomocą cienkiej końcówki otrzymamy regularne linie. Kropeczki i linie po lewej stronie na górze poniższego obrazka zrobiłam właśnie cienką końcówką, pod różnymi kątami. Resztę narysowałam końcówką gumową pod różnymi kątami oraz w zróżnicowanych stopniach nacisku. Po prawej mieszanie kolorów i rozmywanie ich z wodą (kolor granatowy i turkusowy) oraz za pomocą blendera (karmin + fiolet).
Jednym markerem możecie uzyskać wiele tonów oraz efektów. Poniżej skan jednej z moich mandali podczas tworzenia. Numer 1 na obrazku to kolor nr 75 Brick Beige - z tym pisakiem nic specjalnego nie robiłam, po prostu pokolorowałam nim dwa rodzaje płatków. Czary odprawiłam z markerem oznaczonym dwójką na obrazku - to numer 57 Olive Green ewentualnie z użyciem wody. Przyjrzyjcie się wszystkim odcieniom i zapraszam po opis poniżej.
skan, 1 = nr 75 Brick Beige; 2 = 57 Olive Green |
2A - Płatki malowane bezpośrednio markerem, bez żadnych akcesoriów i dodatków.
2B - Płatki malowane bezpośrednio markerem, następnie nałożyłam na nie wodę i poczekałam aż wszystko wyschnie. Możecie zobaczyć, że pigment rozpuszczony wodą trochę się przemieścił i utworzył charakterystyczne wzory.
2C - Płatki malowane bezpośrednio markerem, następnie nałożyłam na nie wodę i po chwili zebrałam część pigmentu ręcznikiem papierowym.
2D - Te płatki pomalowałam resztkami koloru, które zostały na pędzelku podczas nakładania wody na płatki 2C.
2E - Pomalowanie części płatka markerem + rozmycie wodą. Tak samo pomalowałam małe płatki najbardziej oddalone od środka mandali.
Podczas nakładania markera tym samym sposobem co płatki 2E i najmniejsze pamiętajcie, że różne rodzaje papieru w różnym stopniu chłoną media. Przed przystąpieniem do wykonania projektu przetestujcie papier; zobaczcie czy musicie się bardzo spieszyć z rozmazywaniem/mieszaniem kolorów.
paleta kolorów Art&Graphic Twin przygotowana przez producenta |
Nauczyłam się już, że nie ma markerów, które mają dobrze dopasowane skuwki. Jeden z producentów wytłumaczył mi, że barwniki różnie zachowują się z tworzywami i uzyskanie takiego samego koloru co w tuszu jest karkołomne. Bywa lepiej lub gorzej. W Art&Graphic Twinach też niestety pojawia się kilka źle dopasowanych skuwek. Np. jeśli chodzi o kolory cieliste - możecie zobaczyć poniżej, że 43 i 703 są mylące. Kupując je po kolorach skuwek można się bardzo zdziwić przy pierwszym użyciu.
Producent poleca użycie tych pisaków do stempli gumowych szczególnie z tego względu, że pisaki nie mają jak zostawić na stemplu włókien - większa końcówka jest gumowa. Odbitki są - czego można się spodziewać po każdym podobnym wodnym medium - lekko rozmyte, przypominające efekt akwareli / efekt vintage ale muszę przyznać, że odwzorowanie detali (spójrzcie na cieniowania) jest bardzo dobre.
lewa: odbitka stempla (TES-020 rose z 3rd Eye) z pomocą markera A>, po prawej odbitka zrobiona tuszem VersaFine (pigmentowym na bazie oleju) |
Miałeś okazję używać Art&Graphic Twin? Co o nich myślisz? Masz pytania? Zapraszam do komentowania.
Art&Graphic Twin są idealne do użycia z aerografem. Do wykonania testerów użyłam też pędzelków na wodę.
UWIELBIAM Art&Graphic Twin! Jeśli zainteresowały Cię te pisaki - spróbujcie też Clean Color Real Brush.
Jeśli zastanawiacie się jakie kolory tych markerów są najlepsze do kolorowania skóry to zapraszam na wpis o kolorach portretowych markerów wodnych Kuretake!
Na moim Instagramie znajdziecie cała masę prac z użyciem Art&Graphic Twin, między innymi:
Dzień dobry, jaki papier poleca Pani najbardziej do tych konkretnych markerów? Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńDzień dobry :) Moim zdaniem najlepsze do markerów wodnych są papiery akwarelowe.
UsuńGdzie najlepiej je kupić?
OdpowiedzUsuńPolecam sklep internetowy Na Strychu: http://sklepik.na-strychu.pl/pl/searchquery/twin/1/default/5/url/twin/f_producer_307/1
UsuńTen komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuń